Eleven Grade Season Captain Finals
     
1st's 2nd Matting 1967/68 L Mill
1st's 1st Matting 1968/69 L Mill R/U
2nd's 3rd Matting 1968/69 J Wood R/U
1st's 1st Matting 1969/70 J Batty P
2nd's 3rd Matting 1969/70 R Morphett
1st's 1st Matting 1970/71 L Jackson R/U
2nd's 3rd Matting 1970/71 L Mill S/F
1st's 1st Matting 1971/72 L Mill
2nd's 3rd Matting 1971/72 P Colliver
1st's 1st Matting 1972/73 R Sherburn
2nd's 4th Matting 1972/73 P Colliver
1st's 1st Matting 1973/74 R Sherburn
2nd's 4th Matting 1973/74 K Carpenter P
3rd's 4th Matting 1973/74 L Mill
1st's 1st Matting 1974/75 I Martine
2nd's 3rd Matting 1974/75 P Rollings P
3rd's 4th Matting 1974/75 L Mill P
1st's 1st Matting 1975/76 R Sherburn
2nd's 2nd Matting 1975/76 P Rollings
3rd's 3rd Matting 1975/76 N Lewis
4th's 4th Matting 1975/76 L Mill
1st's 1st Matting 1976/77 N Lewis S/F
2nd's 2nd Matting 1976/77 P Rollings
3rd's 3rd Matting 1976/77 D Low P
4th's 4th Matting 1976/77 G McFadyean
1st's 1st Matting 1977/78 R Coutts P
2nd's 2nd Matting 1977/78 S Wilton R/U
3rd's 3rd Matting 1977/78 P Hudson
4th's 5th Matting 1977/78 C Potter
1st's 3rd Turf 1978/79 R Coutts/R Woodman S/F
2nd's 5th Turf 1978/79 S Wilton P
3rd's 2nd Matting 1978/79 R Beck R/U
4th's 4th Matting 1978/79 C Potter
5th's 5th Matting 1978/79 P Morrish S/F
1st's 3rd Turf 1979/80 R Wright S/F
2nd's 4th Turf 1979/80 S Wilton
3rd's 1st Matting 1979/80 D Low
4th's 3rd Matting 1979/80 R Walls
5th's 4th Matting 1979/80 P Morrish
Six Ball Overs Introduced
1st's 3rd Turf 1980/81 R Wright P
2nd's 4th Turf 1980/81 W Leech S/F
3rd's 1st Matting 1980/81 R Tansey S/F
4th's 4th Matting 1980/81 P Morrish
5th's 5th Matting 1980/81 W Frost
1st's 2nd Turf 1981/82 R Wright
2nd's 4th Turf 1981/82 W Leech
3rd's 1st Matting 1981/82 P.Hudson S/F
4th's 3rd Matting 1981/82 P Morrish
5th's 6th Matting 1981/82 W Frost
1st's 2nd Turf 1982/83 R Morphett
2nd's 5th Turf 1982/83 S Lane
3rd's 1st Matting 1982/83 R Low/D Waldron
4th's 3rd Matting 1982/83 J Keen
5th's 6th Matting 1982/83 L Frost
1st's 2nd Turf 1983/84 R Morphett
2nd's 5th Turf 1983/84 S Lane P
3rd's 2nd Matting 1983/84 S Wilton S/F
4th's 5th Matting 1983/84 C Holland
5th's 7th Matting 1983/84 G Walls
1st's 2nd Turf 1984/85 R Bromley P
2nd's 4th Turf 1984/85 J Paul
3rd's 2nd Matting 1984/85 S Wilton
4th's 5th Matting 1984/85 C Holland S/F
5th's 7th Matting 1984/85 G Walls
1st's 1st Turf 1985/86 R Bromley
2nd's 4th Turf 1985/86 W Leech
3rd's 2nd Matting 1985/86 S Wilton
4th's 5th Matting 1985/86 C.Holland
5th's 6th Matting 1985/86 G Walls
1st's 1st Turf 1986/87 R Bromley
2nd's 5th Turf 1986/87 W Leech S/F
3rd's 2nd Matting 1986/87 N Lewis
4th's 5th Matting 1986/87 C Holland P
5th's 6th Matting 1986/87 W Frost S/F
1st's 1st Turf 1987/88 R Bromley
2nd's 3rd Turf 1987/88 W Leech
3rd's 2nd Matting 1987/88 A Cliffe
4th's 3rd Matting 1987/88 C Filip P
1st's 1st Turf 1988/89 R Bromley
2nd's 3rd Turf 1988/89 M Keen
3rd's 2nd Matting 1988/89 A Cliffe P
4th's 3rd Matting 1988/89 S Wilton
1st's 1st Turf 1989/90 C Meeking
2nd's 3rd Turf 1989/90 M Keen
3rd's 1st Matting 1989/90 C Holland
4th's 5th Matting 1989/90 G Danher
1st's 1st Turf 1990/91 C Meeking
2nd's 3rd Turf 1990/91 M Keen
3rd's 2nd Matting 1990/91 M Borgas
4th's 5th Matting 1990/91 B Brown S/F
1st's 1st Turf 1991/92 T Peake
2nd's 2nd Turf 1991/92 C Hogbin S/F
3rd's 2nd Matting 1991/92 C Holland
4th's 5th Matting 1991/92 L Frost P
1st's 1st Turf 1992/93 T Peake
2nd's 2nd Turf 1992/93 A Cliffe
3rd's 3rd Turf 1992/93 C Holland
4th's 4th Matting 1992/93 L Frost
1st's 1st Turf 1993/94 D Wilton S/F
2nd's 2nd Turf 1993/94 R Hudson
3rd's 3rd Turf 1993/94 P Morrish
4th's 4th Matting 1993/94 G Walls
1st's South B1 1994/95 A Smith P
2nd's South B2 1994/95 B Marsh
3rd's 3rd Matting 1994/95 C Holland
4th's 4th Matting 1994/95 D Eales
5th's 6th Matting 1994/95 G Walls S/F
1st's South B1 1995/96 A Smith P
2nd's South B2 1995/96 T Peake S/F
3rd's 3rd Matting 1995/96 W Saunders
4th's 4th Matting 1995/96 D Eales P
5th's 5th Matting 1995/96 P Morrish
6th's 6th Matting 1995/96 W Mackay S/F
1st's South A1 1996/97 A Smith
2nd's South A2 1996/97 M Harder
3rd's South E 1996/97 A Coghlan
4th's 5th Matting 1996/97 J Hilton
5th's 6th Matting 1996/97 W Mackay
1st's South A1 1997/98 A Smith
2nd's South A2 1997/98 M Harder
3rd's Mercantile B 1997/98 A Coghlan
4th's 3rd Matting 1997/98 D Eales
5th's 4th Matting 1997/98 W Frost
1st's South A1 1998/99 S Makin
2nd's South A2 1998/99 M Harder
3rd's South E 1998/99 A Coghlan S/F
4th's 4th Matting 1998/99 D Eales
5th's 6th Matting 1998/99 W Frost
1st's South A1 1999/00 S Makin
2nd's South A2 1999/00 T Peake
3rd's South D1 1999/00 P Seisun
4th's 7th Matting 1999/00 W Mackay
Sunday Xl 8th Matting 1999/00 R Morphett S/F
1st's South A1 2000/01 C.Seisun
2nd's South A2 2000/01 M Harder
3rd's South D1 2000/01 R Hudson
4th's 5th Matting 2000/01 W Mackay
Sunday Xl 7th Matting 2000/01 R Morphett S/F
1st's South B1 2001/02 S Peake
2nd's South B2 2001/02 M Harder
3rd's South D1 2001/02 R Hudson
4th's 6th Matting 2001/02 W Mackay
Sunday Xl South D3 2001/02 R Morphett
1st's South B1 2002/03 A Lord S/F
2nd's South B2 2002/03 I Parker P
3rd's South D1 2002/03 R Hudson
4th's 6th Matting 2002/03 W Mackay
Sunday Xl South D3 2002/03 S Lane
1st's South B1 2003/04 A Lord S/F
2nd's South B2 2003/04 I Parker R/U
3rd's South D1 2003/04 P Kelly S/F
4th's 7th Matting 2003/04 D O'Gara
Sunday Xl South D3 2003/04 W Sampson
1st's South B1 2004/05 B Bain
2nd's South B2 2004/05 A Davis
3rd's South D1 2004/05 P Kelly
4th's 7th Matting 2004/05 W Mackay
5th's 8th Matting 2004/05 D O'Gara
Sunday Xl South D3 2004/05 W Sampson P
1st's South B1 2005/06 J Hartigan
2nd's South B2 2005/06 A Davis
3rd's South D1 2005/06 M Harder P
4th's 6th Matting 2005/06 B Izzard
5th's 7th Matting 2005/06 M Frost
Sunday Xl South D2 2005/06 R Morphett
1st's South B1 2006/07 J Hartigan
2nd's South B2 2006/07 M Harder S/F
3rd's South D1 2006/07 P Parkinson
4th's 6th Matting 2006/07 B Izzard
Sunday Xl South D2 2006/07 R Hudson
1st's South B1 2007/08 A Lord
2nd's South B2 2007/08 A Davis
3rd's South C3 2007/08 R Hudson
4th's 6th Matting 2007/08 S Lane
1st's South B1 2008/09 A Lord
2nd's South B2 2008/09 A Davis
3rd's South C2 2008/09 R Hudson
Sunday Xl South D1 2008/09 C Holland
1st's South B1 2009/10 B Wilkinson
2nd's South B2 2009/10 M King
3rd's South C1 2009/10 N Harding
4th's South D1 2009/10 R Hudson
Sunday Xl Mercantile C 2009/10 C Holland
1st's VTCA South B1 2010/11 J Bradley S/F
2nd's VTCA South B2 2010/11 M King S/F
3rd's VTCA South D1A 2010/11 F Olle
4th's VTCA South D1B 2010/11 C Holland
Sunday Xl VTCA South C1 2010/11 R Hudson S/F
1st's VTCA South A1 2011/12 J Bradley
2nd's VTCA South A2 2011/12 M King
3rd's VTCA South C2 2011/12 F Olle
1st's VTCA South A1 2012/13 D Deane
2nd's VTCA South A2 2012/13 A Symons
3rd's VTCA South C1 2012/13 F Olle
Sunday Xl VTCA South C3 2012/13 R Hudson
1st's VTCA South A1 2013/14 D.Deane
2nd's VTCA South A2 2013/14 A Symons/R Bean
3rd's VTCA South C1 2013/14 M Woods
Sunday Xl VTCA South C3 2013/14 R Hudson
1st's VTCA South A1 2014/15 D Prowse
2nd's VTCA South A2 2014/15 R Bean
Sunday Xl VTCA South C3 2014/15 R Hudson S/F
1st's VTCA South Senior 2nds 2015/16 D Prowse R/U
2nd's VTCA South C1 2015/16 N Harding
Sunday Xl VTCA South C2 2015/16 R Hudson S/F
1st's CSB Div 2 2016/17 C Ravesi S/F
2nd's CSB Div 5 2016/17 A Symons
Sunday Xl CSB One Day Div 1 2016/17 R Hudson S/F
1st's CSB Div 2 2017/18 C Ravesi
2nd's CSB Div 6 2017/18 N Harding R/U
2nd's CSB Div 6 (1 Day) 2017/18 N Harding P
3rd's CSB Div 1 2017/18 A Symons
Sunday Xl CSB Masters 2017/18 M.Deane
1st's CSB Div 2 2018/19 C Ravesi R/U
1st's CSB Div 2 (1 Day) 2018/19 C Ravesi S/F
2nd's CSB Div 6 2018/19 A Symons P
2nd's CSB Div 6 (1 Day) 2018/19 A Symons P
3rd's CSB Sat One Day Div 1 2018/19 G Tait/R Joseph
Sunday Xl CSB Masters 2018/19 R Hudson
1st's CSB Div 2 2019/20 C Ravesi P
2nd's CSB Div 5 2019/20 A Symons
3rd's CSB One Day Div 2 2019/20 R Joseph/A Taylor
Sunday Xl CSB Masters 2019/20 R Hudson
1st's CSB Div 2 2020/21 C Ravesi R/U
2nd's CSB Div 5 2020/21 A Symons S/F
3rd's CSB One Day Div 1 2020/21 R Joseph/A Taylor R/U
4th's CSB Masters 2020/21 Z Jazownik/C Beaton R/U
Sunday Xl CSB Div 2 2020/21 R Hudson
1st's CSB Div 1 2021/22 J.Grande
2nd's CSB Div 5 2021/22 L Heinrichs
3rd's CSB Div 6 2021/22 A Taylor
4th's Csb Sat D2 2021/22 Z Jazownik
5th's CSBSun D3 2021/22 A Gilchrist
Sunday Xl CSB Mast 2021/22 R Hudson
Statisticians
Craig Hogbin
Rodney Morphett